унікальний на всьому

Тебе вітає найбільше озеро на Балканах, що розташовується на території Чорногорії та Албанії. 2/3 озера належить Чорногорії. Площа Скадарського озера близько 390 км². Природна водойма не лише визначна своїми розмірами. Це одне з небагатьох місць у Європі, що є природнім ареалом життя пеліканів та великого гніздування птахів. Мало того, на берегах і островах озера є чимало визначних пам'яток - монастирі, фортеці, церкви з гробницями, пам'ятники тим, хто тут жив і правив сотні років тому. І, звісно, на особливу увагу заслуговують навколишні краєвиди природи.
Монастир Острог © depositphotos.com
Найбільша святиня та визначна пам'ятка Чорногорії - монастир Острог. Він висічений у скелі високо в горах. Заснований монастир у XVII столітті, тут зберігаються мощі святого Василія Острозького. Тисячі паломників з усього світу проходять пішки від Нижнього монастиря до Верхнього з надією очиститися від гріхів. Старий чернець, за сумісництвом іще й екскурсовод, розповість про історію монастиря, які чудеса та щасливі випадки тут траплялися. Самі ж чорногорці кажуть, що святий Василій спостерігає з гори за ними все життя й чекає, поки ті повернуться до своїх коренів.
місто Котор та Которська затока © depositphotos.com
Котор - відомий курорт на чорногорському узбережжі Адріатики. Місто - яскравий приклад архітектури середньовічних середземноморських міст. Котор у дуже гарному вигляді зберігся донині. 1979 року Котор внесли до списку ЮНЕСКО. Місто розташоване біля підніжжя гори Ловчен, на березі Которської затоки у фіорді, який за своєю красою унікальний на всьому Середземномор'ї. Котор заснований ще за часів Римської імперії, тоді він був відомий як Акривій та перебував у складі римської провінції Далматії. Сьогодні Котор приваблює своєю красою й атмосферністю. Символ міста - собор Святого Трифона, в якому збереглися фрески XIV століття та ризниця з роботами венеціанських та которських ювелірів. У місті цікаво також побачити театр Наполеона, церкви святої Анни, святого Луки, церкву святої Марії. Тим, хто хоче побачити Которську затоку в усій її красі, варто відвідати красиві прибережні містечка - Герцег Нові, Пераст, Рисан.


Postingan terkait: